O północy na Północy, Finlandia: wycieczki objazdowe - oferta hotelu na Finlandia.info.pl - zarezerwuj pobyt najtaniej - O północy na Północy, Finlandia
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > Finlandia.info.pl  >  Lista ofert  >  O północy na Północy, Finlandia: wycieczki objazdowe
Trwa potwierdzanie dostępności oferty, proszę czekać...
UWAGA! Przed dokonaniem rezerwacji sprawdź termin
ważności dokumentów.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy!
          
 
  • 1.wyszukiwanie ofert
  • 2. szczegóły oferty
  • 3. zamówienie

O północy na Północy, Finlandia: wycieczki objazdowe

Finlandia, Finlandia: wycieczki objazdowe (pokaż mapę)
Kod oferty: FLVITX-RVNNORD
dodaj do schowka
cena za osobę od:
zawiera:transport, zakwaterowanie, wyżywienie według programu, ubezpieczenie KL i NW
nie zawiera:cena zawiera wszystkie opłaty
zobacz opis
drukujbezpośredni link do oferty »Poleć
transport:
wyjazd z:
terminy:
długość pobytu:
wyżywienie:
dorośli:
podróż z dziećmi
Rezerwuj z Gwarancją Najniższej Ceny! Touroperator:
DODATKOWE INFORMACJE
rezerwacja telefoniczna
71 771 76 21
rezerwacje@travelone.plCzynne:
Poniedziałek-Piątek: 8-21
Sobota-Niedziela: 9-21
Pogoda i klimat
Helsinki
Bezchmurna noc
7oC
opady:brak
zachmurzenie:clear sky%
ciśnienie:1016 hPa
wiatr:5 km/h

O północy na Północy, Finlandia: wycieczki objazdowe

Nazwa wg organizatora:


O północy na Północy

Kategoria:

Region:

Finlandia /

Opis oferty: :

Rovaniemi • Jezioro Inari • Nordkapp • Honningsvag • Alta • Tromso • Narwik • Henningsvaer • Narwik • Kiruna • RovaniemiNiezapomniane widoki, górzyste wybrzeże, tysiące skalistych wysepek, dzika, dziewicza przyroda - to właśnie Skandynawia. Podróż do jednych z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc na ziemi, w programie takie atrakcje, jak wizyta u Świętego Mikołaja i w ojczyźnie Saamów. Nieziemskie krajobrazy sprawią, że każdy będzie mógł poczuć się jak w bajce. Na trasie niezapomniana przygoda - wyprawa na najbardziej wysunięty na północ punkt naszego kontynentu - przylądek Nordkapp, gdzie wiatr z bieguna północnego smaga policzki. Na pewno każdego zachwycą Lofoty - słynny archipelag wysp na Morzu Norweskim, z ciekawie uformowanymi górami, krystalicznie czystym morzem, pięknymi plażami, słońcem świecącym w nocy latem i zorzami polarnymi zimą. Łączna trasa w krajach zwiedzanych: ok. 2560 km.

1. DZIEŃ. ROVANIEMI:

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do ROVANIEMI. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ. JEZIORO INARI (trasa: ok. 350 km):

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przekroczenie koła podbiegunowego. Wizyta w wiosce Świętego Mikołaja, gdzie ulubiony święty najmłodszych ma swoją siedzibę. Przejazd przez fińską Laponię nad największe jezioro tego regionu - INARI. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. NORDKAPP (trasa: ok. 385 km):

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przekroczenie granicy z Norwegią. Postój w wiosce koczowniczego ludu Saamów. Dalsza podróż słynną Drogą Reniferów, wzdłuż fiordu Porsanger. Przejazd podwodnym tunelem na wyspę Mageroya w kierunku Przylądka Północnego. Wyprawa na NORDKAPP i szansa na zobaczenie słońca o północy. Do dyspozycji turystów Ośrodek Przylądka Północnego z platformą widokową, kinem, pocztą, sklepami i restauracjami (uczestnicy otrzymają certyfikat). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ. HONNINGSVAG - ALTA - TROMSO (trasa: ok. 535 km):

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portowego miasta HONNINGSVAG. Czas na indywidualną wizytę w lodowym barze i delektowanie się drinkiem z lodowego kieliszka. Przejazd do ALTY, jednego z największych miast prowincji Finnmark. Wizyta w Muzeum Rytów Naskalnych wpisanych na listę UNESCO. Przejazd niezwykle piękną widokową trasą nad fiordami: Alta, Kvaenangen, Reisa, Lyngen. Przejazd w okolice TROMSO, zwanego Paryżem Północy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ. NARWIK (trasa: ok. 425 km):

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w Muzeum Polarnym, którego ekspozycje poświęcone są historii wypraw na tereny arktyczne. Postój w punkcie widokowym, skąd można podziwiać słynny most i Katedrę Arktyczną. Przejazd do NARWIKU, wizyta na cmentarzu, gdzie spoczywają polscy żołnierze. Przejazd do Skutwik i przeprawa promowa do Svolvaer, stolicy Lofotów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ. HENNINGSVAER (trasa: ok. 170 km):

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do jednej z najbardziej malowniczych tradycyjnych wiosek rybackich HENNINGSVAER, zwanej Wenecją Północy, z portem wypełnionym kutrami rybackimi i uroczymi białymi, żółtymi i czerwonymi domkami. Krótki spacer po okolicy. Przejazd w kierunku Sortland spektakularną trasą widokową, przez kolejne wyspy należące do archipelago Lofotów, uważanych za jedne z najpiękniejszych na świecie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. NARWIK (trasa: ok. 180 km):

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (odpoczynek lub indywidualne zwiedzanie). Dla chętnych fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) safari morskie. Niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć wieloryby. Przejazd do NARWIKU. Wieczorem wjazd kolejką na punkt widokowy (600 m n.p.m.), z którego rozpościera się widok na miasto, okoliczne góry i fiord (wjazd uzależniony od warunków atmosferycznych). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ. KIRUNA (trasa: ok. 515 km):

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolice KIRUNY do Jukkasjärvi. Wizyta w Centrum Sztuki Hotelu Lodowego, którego główny budulec stanowią śnieg i lód, a w środku panuje stała temperatura -5 °C i dominują kolory biały i niebieski. W jego oryginalnych wnętrzach mieści się galeria rzeźby lodowej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

9. DZIEŃ.:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w nowoczesnym budynku Muzeum Arktikum poświęconym kulturze mieszkańców Północy, przyrodzie i geografii Arktyki. To okazja do poznania tamtejszej fauny i flory oraz kultury Samów i innych ludów zamieszkujących obszary podbiegunowe. Wiele fotografii, pokazów multimedialnych, ekspozycji, a także łodzie, stroje i zrekonstruowane obozy koczowników. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: :

8 noclegów w hotelach **/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 8 śniadań • przelot • przejazd komfortowym autokarem • wszystkie wewnętrzne przeprawy promowe • przejazd podwodnym tunelem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety, lokalni przewodnicy, opłata za wjazd na Nordkapp, wjazd kolejką: ok. 1900 NOK, ok. 320 SEK, ok. 350 EUR. Należy zabrać ze sobą kwoty w podanych walutach.Opłaty fakultatywne: safari morskie: ok. 230 EUR/os., (wymagane min. 25 osób, rejs może zostać odwołany z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych).

Przewodnik: Finlandia: Wycieczki Objazdowe, Finlandia


Finlandia > Finlandia: wycieczki objazdowe
Finlandia: Wycieczki Objazdowe:
Przeciętnemu turyście Finlandia kojarzy się głównie ze stolicą – Helsinkami oraz rozległym Pojezierzem Fińskim. Jednak kraj ten ma znacznie więcej do zaoferowania. Znajduje się tu wiele urokliwych miasteczek i wiosek, jak chociażby Verla, Savonlinna czy Petajavesi, a także kilka rozległych parków narodowych: Urho Kekkonena, Pallas-Ounastunturi czy Linnansaari, chroniących unikatową przyrodę tego regionu.
czytaj więcej
 

Finlandia: mapa O północy na Północy, Finlandia: wycieczki objazdowe


Helsinki - prognoza pogody

10800000
Aktualne warunki

Wtorek
21 maja
Bezchmurna noc
7°C
Bezchmurna noc
opady:brak
zachmurzenie:clear sky%
wilgotność:26%
widoczność:10000 km
ciśnienie:1016 hPa
wiatr:11° 5 km/h
Wtorek
21 maja
Słonecznie
min: 7°C    max: 17°C
Słonecznie
opady:brak
wiatr:11°  5 km/h
wsch. słońca:04:26
zach. słońca:22:09
Środa
22 maja
Częściowe zachmurzenie
min: 7°C    max: 16°C
Częściowe zachmurzenie
opady:brak
wiatr:158°  10 km/h
wsch. słońca:04:24
zach. słońca:22:11
Czwartek
23 maja
Słonecznie
min: 9°C    max: 17°C
Słonecznie
opady:brak
wiatr:101°  15 km/h
wsch. słońca:04:22
zach. słońca:22:14
Piątek
24 maja
Słonecznie
min: 10°C    max: 20°C
Słonecznie
opady:brak
wiatr:102°  19 km/h
wsch. słońca:04:20
zach. słońca:22:16
Sobota
25 maja
Pochmurno
min: 10°C    max: 21°C
Pochmurno
opady:brak
wiatr:209°  16 km/h
wsch. słońca:04:18
zach. słońca:22:18

Helsinki - klimat

Finlandia - kiedy na wakacje?
  • Najcieplejsze miesiące w Finlandii to czerwiec, lipiec i sierpień. Najwięcej dni słonecznych przypada na maj, czerwiec i lipiec.
  • Na zwiedzanie i wycieczki objazdowe po Finlandii można się wybrać przez cały rok. Zimą jednak zwiedzanie może być utrudnione przez śnieg i ujemne temperatury utrzymujące się co najmniej od grudnia do marca.
  • W Finlandii można zaobserwować ciekawe zjawisko dnia polarnego i nocy polarnej.
Terytorium Finlandii leży w dwóch strefach klimatycznych. Na północy kraju dominuje klimat okołobiegunowy subpolarny, natomiast południowa część leży w strefie klimatu przejściowego umiarkowanego chłodnego. Zimą średnie temperatury wynoszą od -2 °C na południu do -14 °C na północy. Latem różnice temperatur pomiędzy północą a południem są mniejsze – średnia temperatura na północy wynosi ok. 15 °C, a na południu 18 °C. Zima w Finlandii może trwać od grudnia do marca na Wyspach Alandzkich oraz od października do kwietnia na chłodnej północy kraju. Lato jest krótkie i stosunkowo chłodne. Temperatury powyżej 20 °C zdarzają się wyłącznie w okresie od czerwca do sierpnia. Na południu Finlandii, gdzie klimat jest łagodniejszy, łączna liczba dni z temperaturą powietrza 20-25 °C wynosi maksymalnie ok. 20-25 dni. Temperatury powyżej 30 °C zdarzają się wyjątkowo rzadko, raz na kilka lat i zwykle nie utrzymują się dłużej niż przez kilka dni. Średnia roczna suma opadów na południu Finlandii wynosi 700 mm, a na północy – 500 mm (Laponia). Największe natężenie opadów przypada na sierpień. W Finlandii występują dnie i noce polarne.
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomić wtyczkę Adobe Flash.
-7,-8,-5,0,5,9,11,10,6,2,-1,-5,-2,-2,1,7,15,18,21,18,14,7,2,-1,-4.5,-5.0,-2.0,3.5,10.0,13.5,16.0,14.0,10.0,4.5,.5,-3.0
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
125789996211
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomić wtyczkę Adobe Flash.
0,0,0,1,3,10,17,14,14,11,7,2
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomić wtyczkę Adobe Flash.
46,36,35,38,43,47,61,74,66,69,66,56,88,84,76,71,60,68,69,75,79,85,86,88
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
282420181618171813212629

Finlandia wycieczki: oferty wczasów z Finlandia: wycieczki objazdowe

Popularne kierunki
Serwisy tematyczne
Oszczędność i wygoda
Szeroka i aktualna oferta
Bezpieczna rezerwacja
Profesjonalizm od 1999 r.
Renoma i uznanie
Oszczędność i wygoda
Gwarancja Najniższej Ceny
Ceny jak u organizatora
Rezerwacja telefoniczna
i 24h online
Szeroka i aktualna oferta
Zawsze aktualne i pełne ceny
Łatwy wybór z ponad 120 tys. ofert
Porównanie cen hotelu
u różnych organizatorów
Bezpieczna rezerwacja
87 sprawdzonych biur podróży
Płatności w systemie eCard
Bezpieczna szyfrowana rezerwacja
Profesjonalizm od 1999 r.
Jeden z pierwszych portali
w Polsce
Doradcy z wieloletnim doświadczeniem
Biuro w centrum Krakowa
newsletter

Informacje o promocjach i nowościach

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki

Luksusowe wakacje All Inclusive
Luksusowe wakacje All Inclusive
Luksusowe wakacje kojarzą się przede wszystkim z egzotycznymi krajami. Dla osób planujących wczasy na tropikalnej wyspie Bali czy wspaniałych Karaibach, polecamy skorzystanie z oferty typu all inclusive, dzięki której nie przekroczymy zaplanowanego wcześniej budżetu. Pakiet all inclusive oznacza wszystko w cenie, przez co nie musimy martwić sie o wyżywienie podczas wycieczki. Z TravelOne.pl zorganizujemy także wczasy all inclusive w znanych z nowoczesności Emiratach Arabskich, na Malediwach czy słynących z rajskich plaż Seszelach.
 
Gorące oferty Last Minute na Wyspy Kanaryjskie - rezerwuj >>
Podróż śladami biblijnych początków - wycieczki objazdowe Izrael >>
Rodzinne wakacje w Czarnogórze z dojazdem własnym >>